Pełnosprawni

Wpis o sporcie na HR-owym blogu? Jak najbardziej - zresztą o tym dalej. Startuje właśnie bydgoskie Paralekkoatletyczne Grand Prix (19-21 lipca). Zawody World Para Athletics Grand Prix odbędą się w Polsce po raz pierwszy. Grand Prix jest cyklem 9 prestiżowych mitingów organizowanych przez World Para Athletics. Zawody odbywają się na wszystkich kontynentach, z czego 5 z nich w Europie. Pozostałe mitingi serii w 2019 roku odbywają się w Dubaju, Pekinie, Grosseto, Nottwil, Tunisie, Arizonie, Paryżu i Sao Paulo. Zachęcamy do kibicowania.

Przy tej jednak okazji postanowiliśmy dotknąć tematu pełnosprawności osób które obarczane są popularną i krzywdzącą metką "osoby niepełnosprawnej".

Przypominamy, iż niepełnosprawność to stan i powinniśmy osoby mierzące się z nim określać mianem "osób z niepełnosprawnością", a nie wyróżniać społecznie używając stygmatyzujących określeń.
Osoby z niepełnosprawnością niezależnie od przyczyny i stopnia niepełnosprawności  bardzo często chcą i jeszcze częściej - mogą pracować. Różnego rodzaj dysfunkcje i ograniczenia z którymi mierzą się na co dzień nie ograniczając ich w działaniach i marzeniach - czego najlepszym i najbardziej obrazowym przykładem są właśnie sportowcy mierzący się na co dzień niepełnosprawnościami, którzy potrafią osiągać wyżyny rekordów niedostępnych często dla większej części naszego społeczeństwa.

Sami na co dzień staramy się obalać negatywne stereotypy ukazujące osobę dotkniętą niepełnosprawnością jako wykluczoną z aktywnego życia. Poniżej prezentujemy Wam film, który powstał przy okazji organizacji Paraolimpiady w Rio w 2016 roku.

Obejrzyjcie proszę - w naszym odczuciu większy komentarz okazuje się zbędny.. no może poza jednym: Yes you can! - chapeau bas!


(AP)


Copyright © ASYSTENT PRACODAWCY | Blog. Designed by OddThemes